Jak przebiega wizyta?

Osoba zgłaszająca się na wizytę w gabinecie HiperTlen powinna:

  • być w pełni zdrowa, nie posiadać trwającej infekcji, gorączki, infekcji uszu lub kataru;
  • w dniu wizyty nie może spożywać alkoholu;
  • nie może palić papierosów min. 3-4 godzin przed zabiegiem;
  • nie może spożywać napojów gazowanych przed wizytą;
  • nie może posiadać przeciwskazań do wykonania zabiegu;
  • osoby chorujące na cukrzycę muszą spożyć posiłek na godzinę przed zabiegiem oraz przyjąć leki przeciwcukrzycowe przed przystąpieniem do terapii;
  • nie stosować makijażu, balsamów, kremów, lakierów i żeli do włosów;
  • wyjąć soczewki z oczu oraz protezy zębowe;
  • przybyć punktualnie na wyznaczoną godzinę.

Rezerwacji terminu należy dokonać za pośrednictwem formularza lub telefonicznie. Przed pierwszą wizytą prosimy o wcześniejsze przybycie w celu wypełnienia ankiety wykluczającej występowanie przeciwskazań do wykonania hiperbarycznej terapii tlenowej oraz, zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, ankiety dotyczącej COVID-19.

 

Podczas pierwszej wizyty następuje szczegółowe zapoznanie  się z przebiegiem terapii, procedurami bezpieczeństwa oraz sposobami komfortowego przejścia procesów kompresji oraz dekompresji. Do komory kategorycznie zakazuje się wnoszenia wszelkich materiałów łatwopalnych, zapalniczek, zapałek, telefonów komórkowych oraz urządzeń elektrycznych. Do komory hiperbarycznej nie należy wchodzić w odzieży syntetycznej – zalecamy luźną odzież bawełnianą.

 

Następnie, Klient wchodzi do komory hiperbarycznej i otrzymuje własny cewnik tlenowy. Po zamknięciu komory następuje proces kompresji – stopniowego zwiększania ciśnienia w komorze. W przypadku komory miękkiej do 1,3 ATA natomiast w komorze twardej do 1,5 ATA. W trakcie terapii hiperbarycznej podawany jest tlen o stężeniu 95%.  

 

Po osiągnięciu ciśnienia docelowego następuje faza relaksacji. Zachęcamy do wykorzystanie tego czasu w celu relaksu lub do oddania się lekturze.  

 

Po przebytym zabiegu następuje proces dekompresji – stopniowego obniżania ciśnienia wewnątrz komory aż do momentu wyrównania z ciśnieniem atmosferycznym. Po wyrównaniu ciśnienia Klient może opuścić komorę.

 

W przypadku pierwszej wizyty prosimy o przybycie ok. 15 minut wcześniej.  Standardowa wizyta w gabinecie tlenoterapii hiperbarycznej HiperTlen trwa ok. 70 minut przy czym sesja w komorze hiperbarycznej trwa ok. 65minut – tempo kompresji i dekompresji dobierane są indywidualnie dla komfortu każdego Klienta.